Elektryk Wuling Hongguan Mini EV - Chińskie Auto - Video z 21 lutego 2021 r.

:arrow: Electric Vehicle - Samochody Elektryczne
admin
Administrator
Posty: 43
Rejestracja: 04 czerwca 2022, 20:53 - sob
Kontakt:

Elektryk Wuling Hongguan Mini EV - Chińskie Auto - Video z 21 lutego 2021 r.

Post autor: admin »



:arrow: Opis z YouTube;
Wuling Mini EV to tani elektryk na miasto. Produkcja amerykańsko-chińska. Zbudowali samochód w 12 miesięcy, który w pół roku stał się najlepiej sprzedawanym elektrykiem w Chinach i pobił w ten sposób Tesle Model 3. Samochód jest tani i minimalistyczny, ale czy coś więcej potrzebujemy na miasto? Sąsiad posiada jedną hybrydę suv oraz kupił Wuling Mini EV jako drugi samochód zastępczy, aby zawieść dzieci do szkoły czy wyskoczyć na zakupy. Wracają do domu i podczepiają Mini pod zwykłe gniazdko na noc, kiedy to mają tanią taryfę i mogę załadować samochód jak komórkę przez noc. Samochód ten nie wymaga poszukiwania ładowarek na mieście, ponieważ zasięg 170km w zupełności wystarczy na dwa dni jazdy po mieście. Nie dopłacamy do instalacji droższej ładowarki, ponieważ ładujemy auto przez zwykłe gniazdko. Jest to wolne ładowanie, ale coś za coś i jak wspomniałem to jak odstawienie smartphone na noc. Model prezentowany kosztował około 23 tys. złotych z opłatami. Tańszy model bez podatków kosztuje 16600 złotych, ma mniejszy zasięg 120km i analogowy ekran. Szczerze chyba bym wybrał tańszy model dla siebie. Zupełnie wystarczy. Kierowcy mają do dyspozycji aplikację na telefonie, która pokazuje stan naładowania baterii oraz lokalizację samochodu. Samochód posiada pewne wady, które wymieniłem w materiale i które mam nadzieję, że w najbliższym czasie zostaną poprawione. Wuling już zapowiada face lifting, który obejmie wymianę świateł drogowych na ładne LED. Zapraszam na film.
Spis treści:
00:00 Na życzenie widzów
1:02 Prezentacja Wuling Mini EV
1:40 Dla ciasnoty i zielonych z fotowoltaiką
2:38 Przegonił Testle Model 3
3:20 Wielki Konkurs
4:34 Cena i Fiat 126
6:29 O producencie Wuling
8:39 General Motors
9:17 CCC i raty 0%
10:00 Silnik
11:00 Bateria i ładowanie
11:45 Wnętrze i wyposażenie
15:49 Dziwne rozwiązania i braki
17:55 Tylna kanapa
19:21 Bagażnik
20:35 Wrażenia z jazdy
24:30 Rekord prędkości
26:44 Na co marudzą w necie
28:25 Dla kogo ten samochód?